Konkurs "Przyszła stonoga do psychologa" - 2009r.


20 września 2009r. podczas I Powiatowych Spotkań z Kulturą odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu „Przyszła stonoga do psychologa”. Pogoda dopisała, a prace konkursowe prezentowane w naszym namiocie przyciągały widzów małych i dużych. Niektórzy z nich byli autorami prac, a rodzice z dumą pokazywali znajomym dzieła swoich pociech. Na długo przed godziną 13.00 w żółtym namiocie panował wesoły gwar, wolontariuszki malowały buziaki najmłodszym, mali artyści z zapałem oddawali się sztuce rysunkowej, a wśród nich zwracał uwagę wesoły, ciekawski clown, który z walizką podróżował po Parku Garbolewskich.

Z wielką przyjemnością obejrzeliśmy Hiszpańską Fiestę, a zaraz potem na scenie pojawiła się pani Monika Radwańska - Komosa kierownik Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, która rozpoczęła najprzyjemniejszą część programu, czyli wręczenie nagród. Wszystkie przyznane nagrody były równorzędne, zwycięzcy proszeni na scenę z dużym przejęciem odbierali upominki z rąk hojnych fundatorów.

Największe wrażenie zrobiła grupa „Sójki” z Przedszkola Miejskiego nr 3, która przybyła w prawie pełnym składzie ze swoją opiekunką. Nagrodę dla dzielnych przedszkolaków za piękną i pracochłonną makietę gabinetu psychologa ufundowało Stowarzyszenie Powiatowe Forum Samorządowe, a wręczył ją prezes Stowarzyszenia Piotr Osiecki, który podziękował pozostałym członkom jury i pogratulował laureatom. Nagrodę Starosty Sochaczewskiego Tadeusza Korysia za piękną pracę plastyczną otrzymała Joanna Kowalska z Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie. Kolejnymi wyróżnionymi były uczennice Gimnazjum nr 2 - Karolina Grochowska, Iza Kłosowska i Laura Przybylska – autorki wiersza, który zdobył uznanie jury, a nagrodę ufundował Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Przepiękne albumy z rąk pani Zofii Bernackiej Prezesa Fundacji Jesteśmy Razem, fundatora otrzymały Milena Felczak ze Szkoły Podstawowej nr 3 za pracę plastyczną oraz Ola Turczyn wychowanka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie, za pamiętnik.

Kolejna zwycięska praca to praca plastyczna wykonana przez Izabelę Tonecką uczennicę Szkoły Podstawowej nr 3, dla Izy nagrodę ufundowało Stowarzyszenie Przystanek Pomoc, a w imieniu stowarzyszenia nagrodę wręczyła Elżbieta Michalak. Niekwestionowaną zwyciężczynią okazała się Aleksandra Mazurek – wychowanka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie, która napisała wiersz, wykonała makietę i obie prace zostały docenione, a ich autorka znalazła uznanie w oczach psychologów Joanny Rojek i Iwony Sikorskiej, fundatorek nagród. Pani Iwona Sikorska wyróżniła też w sposób szczególny autorkę opowiadania - Beatę Grzmocińską, wychowankę Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie. Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego podarował laureatom interesujące książki.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani słodyczami przez firmę „Mars Polska”. Bardzo serdecznie dziękujemy darczyńcom za ufundowane nagrody, wychowawcom i opiekunom za przygotowanie dzieci do udziału w konkursie, a przede wszystkim dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i za przepięknie wykonane prace plastyczne oraz mądre, dojrzałe perełki literackie.

Gratulujemy zwycięzcom.

Nagrodzone prace plastyczne


Praca nagrodzona
Praca nagrodzonaPraca nagrodzonaPraca nagrodzona
Pozostałe prace konkursowe znajdują się w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.