2014od 24 do 28 lutego W ramach "Niebieskiego Tygodnia" w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Sochaczewie podobnie jak w latach ubiegłych dyżurowali Policjanci z KPP w Sochaczewie.

Celem "Niebieskiego Tygodnia" jest pomoc osobom, które zostały skrzywdzone w wyniku przestępstwa i nie wiedzą, co dalej robić, gdzie i do kogo się zwrócić o pomoc. Chcemy, aby po takim zdarzeniu, osoba mogła zacząć normalnie funkcjonować w otoczeniu i uniknąć takich sytuacji w przyszłości.Następny "Niebieski Tydzień" odbędzie się za rok.

 14 czerwca  w ośrodku Dolina Słońca w Piaskach Królewskich odbył się wyjazdowy piknik integracyjny dla rodzin zastępczych w ramach "Dnia Rodzicielstwa Zastępczego". Impreza została zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie we współpracy z Polskim Towarzystwem Zapobiegania Narkomanii  Oddział Terenowy w Sochaczewie oraz Powiatowym Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Sochaczewie. Piknik połączony był z programem profilaktycznym. Organizatorzy zadbali o transport dla uczestników oraz liczne atrakcje. Na miejscu czekał animator, który bawił dorosłych i dzieci. Organizatorzy zadbali o transport dla uczestników oraz liczne atrakcje. Spotkanie z rodzinami zastępczymi zostało zorganizowane w takiej formule po raz pierwszy, dzięki czemu rodzice zastępczy mogli aktywnie spędzić czas z dzieciakami. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego grillowania.W spotkaniu brali udział również Jolanta Popiołek, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Katarzyna Kajak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Marcin Podsędek, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego, Sławomir Szadkowski, kierownik Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i przewodniczący Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii Oddziału Terenowego w Sochaczewie.

 7 września  w Paprotni świętowaliśmy Dożynki Powiatowe. Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Sochaczewie dzielił swoje stoisko z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie. Swoją ofertę pomocową prezentowaliśmy mieszkańcom  naszego powiatu oraz wszystkim zainteresowanym także tym, którzy mieszkają w powiatach ościennych. Rozdawaliśmy nasze ulotki, udzielaliśmy informacji związanych z naszą ofertą pomocową, promowaliśmy idee rodzicielstwa zastępczego.  Chętnie rozmawialiśmy o problemach, trudnościach, kryzysach  i możliwościach uzyskania pomocy w naszym Ośrodku.

21 września  już po raz siódmy  odbył się piknik integracyjny środowisk pomocowych Powiatu Sochaczewskiego „Urodziny u Rodziny” tym razem pod hasłem : „Razem znaczy lepiej”. Naszą ideą było skoncentrowanie programu na dzieciach, wspólnych zabawach dzieciaków z rodzicami. Tegoroczną imprezę organizowaliśmy wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Sochaczewie, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie, Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego, Polskim Towarzystwem Zapobiegania Narkomanii. Wspomagali nas zaproszeni wolontariusze ze „Szlachetnej Paczki”, dzielne harcerki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie. Mieszkańcy, którzy  licznie przybyli na piknik chętnie korzystali z możliwości pomiaru ciśnienia i cukru w stoisku Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, mogli zapoznać się z symulacją komputerową pokazującą trudności z jakimi borykają się osoby chorujące na stwardnienie rozsiane przygotowaną przez wolontariuszy Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Całe rodziny brały udział w zabawach i konkursach z nagrodami. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko wolontariuszy ze „Szlachetnej Paczki” gdzie także można było wziąć udział w konkursie. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dużych i małych,  były dmuchańce, trampolina, przejażdżki motocyklami, quadami, wata cukrowa, pierogi, naleśniki, pyszna grochówka, stoiska z rękodziełem, biżuterią, zabawkami. Na scenie występowała młodzież z Miejskiego Ośrodka Kultury : zespół „Abstrakt” i nasza młoda, zdolna Basia Gołębiowska, na finał zagrały zespoły No Pack z Teresina  i Same Gwiazdy z Białegostoku. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz powiatowych: Halina Pędziejewska – przewodnicząca Rady Powiatu, Jerzy Żelichowski – przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej, Zbigniew Madej – Główny Specjalista ds. Polityki Społecznej i Zdrowotnej, Katarzyna Kajak – dyrektor PCPR w Sochaczewie, Tomasz Połeć  reprezentował Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego wraz z grupą wolontariuszy.

25-26 listopada Kierownik Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Sochaczewie Sławomir Szadkowski wziął udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Przedstawiciele instytucji pomocowych oraz organizacji pozarządowych spotkali się w sali kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, część warsztatowa  odbyła się na terenie Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Konferencja zapoczątkowała akcję Stowarzyszenia „Niebieska Linia” i środowisk działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie pod hasłem: „Razem przeciw Razom”, w której to akcji główny nacisk kładzie się na współpracę wielu instytucji i organizacji koncentrując się na dobrych, skutecznych rozwiązaniach. Przy okazji świętowano dziesięciolecie organizatora czyli Stowarzyszenia  na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.